Naši partneři

29.08.2017 10:44

Překvapivé informace o spodním prádle

 

Ponožky a spodní prádlo patří bezpochyby k sobě. Spodní prádlo je kousek oblečení, které oblékáme dnes a denně, přesto o něm určitě nevíme všechno. Věděli jste například, že existuje Mezinárodní den spodního prádla, a že dámské kalhotky vznikly kvůli jízdě na kole? Tyto a další zajímavé informace o spodním prádle vás zaručeně pobaví a mnohé také překvapí!

 

1) Je ověřené, že ideální spodní prádlo dokáže ubrat až jednu konfekční velikost. Dámské a pánské spodní prádlo musí padnout přesně na tělo. Pokud si vyberete opravdu kvalitní kousky, které se vyznačují odolnými materiály a vhodnými střihy, tak spodní prádlo na svém těle téměř neucítíte.

 

2) Emancipace žen se projevila i při nákupu spodního prádla. Sedm z deseti žen nakupuje dámské spodní prádlo podle sebe a svých preferencí. Jen malé množství žen si nechá poradit při výběru spodního prádla od mužů. Přitom muži v této otázce uvedli, že s ženami spodní prádlo nakupují velmi rádi a dokonce rádi spodní prádlo darují jako dárek.

 

3) V době první republiky se nosilo hlavně světlé spodní prádlo, pokud byla nějaká žena viděna v černém spodním prádle, tak byla prohlášena za prostitutku. V současné době patří naopak černá mezi oblíbené barvy dámského spodního prádla. Muži pak nejčastěji volí bavlněné trenýrky s geometrickými vzory.

 

4) Při dotazu, který byl vznesen před skupinou mužů, bylo potvrzeno, že na ženě není nic horšího a odpudivějšího, než zašlé, staré a roztrhané spodní prádlo. Muži ani tolik neřeší, zda je vaše spodní prádlo sexy, moderní anebo pohodlné s klasickými střihy. Hlavní je, aby bylo spodní prádlo čisté, dobře vyprané a aby sedělo vaší postavě.

 

5) Obecně se doporučuje vybrat na léto prodyšné materiály. Mezi nejoblíbenější patří bavlna nebo bavlna s příměsí elastanu. V zimě pak oceníte pevnější a vícevrstvé materiály. Je zajímavé, že v zimě jsou nejoblíbenější klasické bavlněné dámské kalhotky, ale také krajkové kalhotky či veselé a barevné spodní prádlo.

 

6) Dámské klasické kalhotky přišly do módy až v 19. století. Do této doby ženy často nenosily žádné spodní prádlo, poté se nosily dvě oddělené a na sobě nezávislé nohavice, které byly dlouhé ke kotníkům. V době, kdy se začala rozšiřovat obliba ježdění na kole, se kalhoty zkracovaly, až vznikly první dámské kalhotky.

 

7) Z výzkumů a mnohých statistik vyplývá, že ženy sice touží po větším poprsí, ale při nákupu spodního prádla si ve většině případů vyberou menší podprsenku. Tato podprsenka pak nesedí, tak jak má, může vás tlačit, táhnout a necítíte se v ní pohodlně. Zkuste kromě velikosti košíčků, zvolit také vhodný obvod. Ideální je pak sportovní podprsenka bez kostic, která je vhodná jak pro sport, tak pro každodenní nošení.

 

8) Mezi nejvtipnější a nejvíce absurdní svátky patří Mezinárodní den spodního prádla. Tento svátek připadá na datum 4. dubna. Velkou výhodou je, že mnohé z obchodů se spodním prádlem, mají právě v tento den v obchodě různé akce a slevy.

Zpět